Real Felaket

Web Sitemiden Yararlana Bilmek İçin Lütfen Üye Olunuz
Real Felaket

  Kablosuz Ağ Şifreleri Kırmak Artık Çok Kolay

  Paylaş
  avatar
  Paradiz
  G.K BAŞKANI
  G.K BAŞKANI

  Mesaj Sayısı : 14
  Kayıt tarihi : 17/06/09
  Yaş : 27
  Nerden : Bursa

  Kablosuz Ağ Şifreleri Kırmak Artık Çok Kolay

  Mesaj tarafından Paradiz Bir C.tesi Haz. 20, 2009 7:38 pm


  En güçlü işlemcilerin yol almak için saatlerce uğraştığı şifre kırma tekniklerinde yeni teknolojiler harcanan süreyi çok kısaltıyor. Şifeleri hangi yeni yöntemle kırıyorlar?

  kablosuz ağların şifre güvenliğini test etmek için geliştirilen bir yazılım, sadece bilgisayarınızın işlemcisini değil aynı zamanda ekran kartınızın paralel işlem yeteneğini de kullanıyor. Şifre kurtarma (ve kırma) konusunda uzman olan Elcomsoft tarafından sunulan Wireless Security Auditor, kablosuz ağların güvenliğini belirli bir süre test ederek sağlam olup olmadığını denetliyor. Tabii ki bir şekilde, bu yazılımla kablosuz ağların şifrelerini kırmak da mümkün.  Ekran Kartından Dopingli

  Elcomsoft yeni birçok güvenlik ürününde olduğu gibi, Wireless Security Auditor ürününde de ekran kartlarının paralel hesaplama gücünü kullanabiliyor. Nvidia'nın CUDA ve AMD'nin ATI Stream teknolojilerini destekleyen ürün, bu şekilde çok kısa süre içinde çok daha fazla şifreyi kablosuz ağ paketleri üzerinde deneyebiliyor  Hangi Ekran Kartlarında Çalışıyor?

  Elcomsoft ürünlerindeki ekran kartı hızlandırma teknolojisinin çalışması için, Nvidia'nın Tesla serisi paralel işlemci setlerine, GeForce 8, 9 ve 200 serisi bir ekran kartına veya yeni Quadro ekran kartlarına ihtiyacınız var. AMD tarafında ise ATI Radeon HD 3870 ekran kartı ve HD 4000 serisi ekran kartlarının yanı sıra, Fire Stream paralel işlem kartları kullanılabiliyor. Ekran kartı desteğiyle, bir ATI Radeon HD 4870 kullanarak saniyede 15.750 şifre deneyebiliyorsunuz.  Diğer Gereksinimler

  Bu yazılımı kullanabilmeniz için herhangi bir kablosuz ağ dinleme yazılımından alacağınız standart TCPDUMP biçimindeki iletişim kaydı dosyasına ihtiyacınız var. Bu yazılım, size bu yeteneği sunmadığı için, bu özelliği taşıyan ayrı bir yazılıma ihtiyacınız var.  Not: Deneme Sürümüdür. Orjinal Sürümün Fiyatı 600 Dolar Civarındadır.

  Bilgi için: Elcomsoft

   Forum Saati Perş. Ocak 17, 2019 11:17 am